Ляшку і його команді пропонують очолити три міністерства

327

Під час переговорів про переформатування парламентської коаліції фракція «Народний фронт» запропонувала представникам фракції Радикальної партії очолити три міністерства

Про це заявив народний депутат від фракції Радикальної партії Юрій Чижмарь.

«Ми давно поставили питання можливого переформатування коаліції. Наші позиції з «Народним фронтом» різняться в цьому питанні. Він хоче, щоб ми увійшли в нинішню більшість на чинних принципах. А ми категорично проти, бо покинули її через відсутність основоположних моментів діяльності коаліції. Ми наполягаємо, що уряд повинен піти у відставку і нова коаліція домовляється з чистого аркуша про формат діяльності, регламент коаліції і її принципах. Далі готові розглянути питання щодо формування Кабінету міністрів», — заявив він.

Однак, за його словами, «Народний фронт» ставить умову, що прем’єром залишається Арсеній Яценюк, як і два-три міністри, яких він хоче. Інших згодні міняти.

«Ще один момент, який нам не прийнятний — ми говоримо про створення нової коаліції на основі економічної програми дій нового уряду і оголосили своє бачення на засіданні Верховної Ради, а «Народний фронт» постійно схиляється до формування коаліції на основі поділу посад. Протягом двох тижнів вони не обговорювали нашу програму дій. Однак запропонували нам очолити три міністерства», — зазначив Чижмарь.

Він підкреслив, що спочатку мова йшла про міністерства екології та транспорту.

«Але після заявили, якщо треба, то буде і третє», — додав нардеп.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада України не ухвалила постанову про недовіру Кабінету Міністрів, що призводить до його відставки.

17 лютого фракція «Батьківщина» у зв’язку з провальним голосуванням за відставку урядузаявила про вихід з парламентської коаліції. 18 лютого про вихід з коаліції заявила і фракція «Самопоміч». Згодом її лідер Олег Березюк повідомив, що політсила переходить в опозицію.

Також зі складу коаліції вийшли четверо депутатів міжфракційного об’єднання «Народний контроль».