Люстрація неможлива без зміни суддів

348

Чому не відбулися за 2 роки кадрові зміни, пояснює в інтерв’ю директор департаменту з питань люстрації, Тетяна Козаченко.

Досі  не розслідувані злочини Небесної Сотні – на сьогодні одне з найактуальніших питань, яке ставить прогресивне суспільство перед усіма можновладцями. За два роки не відбулось суттєвих зрушень у розгляді справи, лише усунуті з посад деякі судді, які були причетні до «драконівських законів».

«Якщо чиновників повертають на посади суди, то вони просто надають їм послуги адміністративного та політичного впливу. Місяць тому, Вища рада юстиції подала заявку на звільнення екс-голови Вищого господарського суду, Віктора Татькова, фактичного голови архітектури корупції господарських судів. Ми навіть не говоримо про вкрадені гроші чи розслідування. Ми просимо лише усунення, щоб ці люди не розглядали справи. Місяць пройшов, рішення вони прийняли, але досі не подали на розгляд у Верховну раду», — заявила Тетяна Козаченко.

Люстрованих високопосадовців відновлюють на посадах судді, які самі підпадають під дію закону про люстрацію, адже їх дії не є правомірними. Державні органи продовжують одне одного блокувати і перебирати на себе владні повноваження.

«Квотні судді по родичах і кумівстві – це нелюстраційний термін, адже розглядається поведінка суддів. Зараз утворилась суддівська династія, бо немає системи прозорого відбору суддів, але це не питання люстрації. Ми самі люстрація, яка люстрацію не пройшла, бо спотворені державою та фіскальною службою. Нас  навмисне саботують», — сказала Тетяна Козаченко.