Люстрація захистить державу від таємного впливу секретних організацій, — експерт

405

В Україні понад 17 тисяч працівників Служби безпеки підлягають люстраційній перевірці. Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, зазначивши, що процес люстрації на цьому не зупиниться.

Стосовно цього висловив думку відомий політик і експерт в питаннях економіки і права Ігор Мізрах.

«20 років знищували систему. Надали можливість спецслужбам ввести свою агентурну сітку в органи СБУ. Що і стало причиною війни на сході та анексії Криму.

Не можливо говорити про те, що система КДБ СРСР була не якісною, або непрофесійною…. Але, це були найкращі здобутки та досвід роботи який був переданий до СБУ. І тим не менш, я вважаю, що є достойні люди, і всіх не можливо виміряти під один гребінець.

Що таке державна люстрація? Державна люстрація є формою захисту державних інституцій від таємного впливу на осіб, які займають політичні та вищі адміністративні посади в органах державної влади з боку зацікавлених осіб, спеціальних органів, секретних організацій та іноземного впливу.

Закон про люстрацію поширюється на всіх посадових і службових осіб СБУ. Підстави для звільнення — високі посади при Януковичі, робота на КДБ, переслідування учасників Революції гідності.

Нагадаю, 47 депутатів подали заяви до Конституційного суду з вимогою пояснити відповідність Конституції і закону «Про очищення влади».