Масові самогубства спустошують уральські містечка

399

У Свердловському селищі Мака від безвиході і безробіття покінчили життя самогубством 10% жителів.

У Талицькому районі вимирає селище Мака. У прямому сенсі слова. Місцеві жителі розповідають, що одна людина тут вчинив самоспалення, семеро повісилися. Причина – безвихідь і повна байдужість влади Свердловської області до проблем колись процвітаючого селища.

Котельня і водокачка зруйновані. Газ не проведений. Фельдшер відмовилася приїжджати за 30 кілометрів, щоб вести прийом. Магазину немає, як і керуючої компанії. Є багатотисячні рахунки за загальнобудинкові споживання електроенергії та внески на капремонт двох багатоквартирних будинків, запланований в 2036 році. Транспорт сюди не ходить. Мака покинуту владою напризволяще.

У селищі, що вимирає, залишилося близько 80 жителів. Переважно пенсіонери. У їх числі Софія Хаматгалімова, яка провела дитинство в блокадному Ленінграді. Вона так і не отримала квартиру за федеральною програмою. У Свердловській області навіть після 70-річчя Великої Перемоги офіційно залишаються без нового житла 316 ветеранів, а уряд губернатора Куйвашева тепер і зовсім відмовляється надавати їм квадратні метри, пропонуючи отримати мізерну компенсацію на будівництво після отримання субвенцій з центру.

Тимчасових правителів з місцевої і обласної влади не цікавить відновлення в селищі агрокомплексу, який годував весь район. Для них не важлива туристична привабливість батьківщини Бориса Єльцина. Селище Мака зараз вимирає, але триває боротися за життя – одна з місцевих мешканок у найближчі дні чекає появи дитини. Готується звернення до Президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти врятувати селище.