Матіос стане перед бійцями на коліна, – ультиматум Правого сектора

1767

Сьогодні відбулася прес-конференція Правого сектору, на якій обговорювалися звинувачення прокурора Матіоса довкола нелегальності Добровольчого корпусу.

«Днями прокурор України Матіос зробив дуже неоднозначну заяву, обурливу й образливу. Він порівняв ДУК з бандитами, незаконними збройними формуваннями. Проте він забув, що навесні 2014 року, коли Збройні сили України фактично були бездільними, саме добровольчий корпус взяв до рук зброю та почав зупиняти російську агресію. Тоді ні військового, ні будь-якого іншого прокурора абсолютно не хвилювало, що зброя трофейна, у нас немає ніякого статусу, ми не є військовим підрозділом. Їх тоді хвилювало, щоб ми захищали. Сьогодні вони плюють на нас і називають бандитами. Зокрема, Матіос згадує Драгобрат. Фігуранатами справи є Бєс і хорват, які воювали у аеропорту», — розповів представник НВР ПС Олексій Бик.

За словами Матіоса, ДУК «Правий сектор» — єдина структура, які відмовилася легалізуватися.

Андрей Стемпицкий, член провода НВР «Правый сектор», командир ДУК ВС;

«Матіос формує хибну думку суспільства. Одним з його посилів є те, що нібито тилові загони добровольчого корпусу безчинствують на територіях, де немає війни. Ми виглядаємо по його словах, розбійними ватагами.  Формується хибна суспільна думка, ніби ми є бандитами, і щоб розправитися з нашою легендарною структурою. Насправді, влада давно розпочала переслідування добровольців. В той час, коли корупціонерів, хабарників, сепаратистів, злочинців, які збивають машинами людей – їх всіх відпускають під всякі застави, домашні арешти. А тих бійців, які заслужили довіру суспільства – їх обов’язково кидають за грати для того, щоб було менше активних людей на волі», — повідомив член проводу НВР «Правий сектор», командир ДУК ВС Андрій Стемпицький.

Як повідомляють члени «Правого сектор», усі їхні намагання стати легітимними зводяться до того, що Добровольчий корпус має стати якимось підрозділом збройних сил, розчинитися в ньому і на тому все.

«Матіос висловив попередньо не задокументовану вину «Правого сектору», назвавши ДУК незаконним військовим формуванням. Це вже фактично перевищення службових повноважень. Він повинен вимолювати у бійців Правого сектора прощення на колінах, або покинути крісло прокурора. Бо прокурор не має права виносити висновки, не зібравши доказову базу і не оголосивши звинувачення», — вважає член Провода НВР ПС, Дана Камлюк.