Майбутні члени Вищої ради правосуддя-2

885

03 лютого 2018 року було завершено прийом документів  кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя. На сайті ВРП оприлюднений перелік із 34 кандидатів на вакантні посади у ВРП. Вбачається, що деякі з них повторно висувають власну кандидатуру.

Серед таких суддів є і суддя Одеського окружного адміністративного суду Ігор Завальнюк.

Ігор Завальнюк родом із Херсонської області.  Вищу освіту здобував в Одеському національному університеті ім.І.Мечникова. На посаді судді працює з 2005 року, з 2009 – суддя Одеського окружного адміністративного суду, двічі з 2014-2017 обирався заступником Голови Одеського окружного адміністративного суду, наразі  суддя — спікер ООАС. Також є кандидатом на посаду судді Вищого спеціалізованого суду із інтелектуальної власності.

Згідно електронних декларацій  за 2015-2016 роки Ігор Завальнюк, з 2011 року  має квартиру 104 квадратних метри у місті Одеса (яка судячи із вказаної вартості 19 грн. скоріш за все була приватизована). Дружина судді, окрім іншого, має автомобіль INFINITI QX56 2012 року, вартістю 839265 грн. Користування цим автомобілем, як і будь-яким іншим транспортним засобом суддею не задекларовано. Дружина судді Завальнюк Галина Федорівна визначена кінцевим бенефіціарним власником  Споживчого товариство «Херсонкоопхолод».  Водночас, під час звернення до Єдиного державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань було виявлено, що власником дружина судді Завальнюка значиться в цьому суб’єкті господарювання під прізвищем Самойленко, із зазначенням адреси м.Херсон, вул.Молодіжна, будинок 9 кв.24. Слід вказати, у реєстрі речових прав Самойленко Галина Федорівна й досі значиться власником цієї квартири, що в декларації судді не відображено. Хоча не виключено, що вказане може бути помилкою реєстру.

Сума готівкових коштів у 2015 році у судді Завальнюка задекларована в обсязі 125 000 грн, його дружина – 175 000 грн., в 2016 – ця сума зменшилась у подружжя на 25 тисяч у кожного.

Нещодавно Ігор Завальнюк захистив кандидатську дисертацію, і хоча достовірних підтверджень того, що ректор Національного університету «Одеська юридична академія» Володимир Завальнюк є його родичем немає, проте нардеп Сергій Ківалов точно був науковим керівником його дисертаційного дослідження.

Раніше у ЗМІ зазначалось, що кандидатуру судді Завальнюка на посаду члена ВРП активно просуває одіозний очільник Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук. Вказані припущення не безпідставні. Як відомо, великі шанси на перемогу під час З’їзду суддів України на ту чи іншу виборну посаду мають ті кандидати, яких підтримають делегати від загальних судів, адже їх кількість найбільша. Думку таких делегатів формують очільники вищих судових ланок, які замикаються на Голові Касаційного цивільного суду ВС Борисі Гулько. В суддівській спільноті відомо, що Борис Гулько та Олег Глуханчук мають дружні відносини, а тому це буде вже друга спроба Олега Васильовича Глуханчука допомогти своєму протеже та колезі. Тим більше, що підтримка самому Олегу Глуханчуку у ВРП була б не зайва. Адже   за неетичну поведінку, зокрема водіння у нетверезому стані, Вищою радою правосуддя він був притягнутий до дисциплінарної відповідальності та тимчасово відсторонений від здійснення судочинства.  Окрім цього, НАБУ порушило проти останнього кримінальні провадження за декларування недостовірних відомостей та можливого незаконного збагачення.

Ми ж й надалі слідкуватимемо за розвитком подій навколо обрання членів Вищої ради правосуддя та інформуватимемо про цікаві факти щодо кандидатів.

Нагадаємо, що 5-6 березня 2018 року відбудеться з’їзд суддів України щодо обрання членів Вищої ради правосуддя.

З переліком кандидатів можна ознайомтеся за посиланням.