Медведчук хоче створити «автономний регіон Донбас»

0
730

Голова політради партії «Опозиційна платформа — за життя» Віктор Медведчук заявив, що треба змінити Конституцію України і перетворити Донбас на автономний регіон.

Про це він сказав під час з’їзду партії, де підтримав кандидатуру Юрія Бойка у президенти.

Медведчук каже, що тему Донбасу використовують у рамках піар-компаній більшість кандидатів у президенти. Однак лише представники «Опозиційної платформи» мають реальний план щодо встановлення миру на окупованій території.

За його словами, у програмі Бойка передбачено, насамперед, повернути людей, а не територію: через їхню свідомість, гарантії безпеки і вже потім треба буде «повертати Донбас в Україну і в Україну на Донбас».

Голова політради вкотре наголосив, що досягнути миру можна тільки через Мінські угоди.

Медведчук також зазначив, що необхідно внести відповідні зміни в Конституцію України.

«Порошенко каже, що ключ від миру знаходиться у Кремлі. Знаєте, він правий — це справді так. Але, в залежності від нього і інших, які рвуться до влади, ми не просто знаємо, де цей ключ, і знаємо, де знаходяться двері, до яких підходить цей ключ», — наголосив він.

Водночас у своєму виступі Медведчук розкритикував проєвропейські орієнтири чинної влади і зазначив на необхідності дружби з Росією.

Нагадаємо, Віктор Медведчук перебуває у тісних родинних стосунках з президентом країни-агресора Володимира Путіна: є його кумом. Він заявляв, що не вважає РФ агресором, і зазначав, що визначення «Росія – країна-агресор» є «пропагандистським штампом, але ніяк реальністю».

Збройний конфлікт між Росією та Україною почався у квітні 2014 року з анексії українського півострова АР Криму. Бойові дії відбуваються між українськими військовими ЗСУ  та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводили у тристоронній контактній групі в Мінську. Однак наприкінці 2018 року одна з членів групи Ірина Геращенко порадила перенести місце зібрання в іншу країну, бо сумнівається у політиці керівництва Білорусі.