Менеджер друга Яценюка стягує 14 млн грн з «Укрспирту»

512

ТОВ «Група компаній «Техінсервіс» стягує 13,93 млн грн. з ДП «Укрспирт». Про це свідчить рішення Господарського суду Рівненської області від 28 березня.

У 2012 році «Група компаній «Техінсервіс» уклала з ДП «Укрспирт» договір продажу бурякової меляси. Товар постачався з 15 вересня 2012 року по 24 липня 2014 року.

«Техінсервіс» звернувся про стягнення 8,38 млн грн. боргу за поставку меляси у червні-липні 2014 р. Факт поставки підтверджувався накладними. А «Укрспирт» не надав доказів оплати.

Крім того, компанія захотіла стягнення 5,14 млн грн. інфляційних втрат, 415 тис грн. як 3% річних.

Суд визнав вимоги «Техінсервісу» обґрунтованими і видав рішення про стягнення коштів.

Інформації про апеляцію «Укрспирту» на це рішення у судовому реєстрі немає. Водночас відомо, що «Укрспирт» намагався оскаржити аналогічне судове рішення про стягнення 2,50 млн грн. боргу і штрафних санкцій. Це борг по тому ж договору, але за період квітень – початок червня 2014 р. В кінці березня цього року Вищий госпсуд залишив рішення в силі.

Згідно з матеріалами справи, «Техінсервіс» поставив «Укрспирту» меляси по цьому контракту на 83,56 млн грн. На суді «Укрспирт» стверджував, що сплатив 69,27 млн грн. і це перевищує вартість отриманого товару. Однак суд визнав це твердження безпідставним.

Директором «Техінсервісу» є Василь Палійчук. У 2004 році він став директором ВАТ «Володимир-волинський цукровий завод», коли його співвласником був Андрій Іванчук, соратник прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Раніше інтерв’ю «Українській правді» Ігор Коломойський стверджував, що «Техінсервіс» є його спільним бізнесом з Андрієм Іванчуком.

«Є деяке підприємство, в якому в мене є свій інтерес, і у Іванчука є інтерес. Але там незалежне управління… Здається «Техінсервіс». Нам колись сказали, що скоро в нас буде всюди еко-бензин і треба застовпити майданчик», – сказав Коломойський.

Засновниками «Техінсервісу» є п’ять кіпрських компаній: «Банджімуп Холдінгз Лтд», «Денеміз Інвестментс Лтд», «Муратон Холдінгз Лтд», «Мурафол Лтд», «Оміредіо Холдінгз Лтд». Кінцеві бенефіціарні власники «Техінсервісу» у держреєстрі не вказані, що є порушенням закону. Термін подання цієї інформації для компаній сплив 25 вересня 2015 р. Далі за неподання інформації мали штрафувати.

Одна з кіпрських компаній, що є засновниками «Техінсервісу» – «Mourafol LTD» – оформлена на белізький офшор «Croswell Holdings Inc.». Секретарем є кіпрська фірма «Sykon Holdings LTD», контролерами якої є кіпріоти Христакис Коннарис і Паникос Симеоу.

«Sykon Holdings Ltd» через кіпрську фірму «Magavenia Investments» є засновником ТОВ «Актив капітал груп». Директором цієї фірми є Анатолій Ставицький, батько біглого міністра енергетики Едуарда Ставицького

Окрім цього «Sykon» у 2013-2014 роках входила до складу засновників кіпрської компанії «Феріоло холдінгз лтд», що є власником ТОВ «Уніт» – недавнього монополіста на акцизні марки і он-лайн продаж квитків для «Укрзалізниці». Також «Sykon» за часів Януковича була задіяна в оборудці із заміною касових апаратів в масштабах усієї країни, запровадженої Міністерством доходів і зборів.

Водночас відомо, що «Sykon Holdings Ltd» працює як секретарська компанія і надає такі послуги більше 100 кіпрських компаній.