Меркель і Кемерон зійшлись на необхідності більших зусиль у реформах ЄС

209

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон напередодні провів телефонні переговори з канцлером ФРН Ангелою Меркель, в ході яких лідери обох країн погодилися, щоб потрібна більш наполеглива праця для реформування ЄС, йдеться в комюніке на сайті британського уряду.

«Обидва лідера зробили висновок, що ще є над чим попрацювати напередодні засідання Європейської ради в лютому для того, щоб знайти вірні рішення», — наголошується в документі.

«Що стосується переговорів про перегляд членства в ЄС Великобританії, вони погодилися, що з моменту засідання Європейської ради в грудні були досягнуті успіхи, і в ЄС дійсно існує бажання взяти до уваги занепокоєння британців у всіх чотирьох сферах, де Лондон висував вимоги до ЄС», — також говориться в комюніке.

Крім цього, згідно із заявою, Д.Кемерон і А.Меркель обговорили міграційну кризу, прийшли до висновку про необхідність зміцнити зовнішні кордони ЄС, а також співпрацювати з Туреччиною з питань імміграції.

Раніше Д.Кемерон висунув до ЄС вимоги з приводу продовження членства Великобританії в ЄС.

Вимоги стосувалися чотирьох пунктів: взаємини між країнами єврозони і членами ЄС, які залишаються при своїх національних валютах; конкурентоспроможність економіки ЄС; суверенітет і підвищення ролі національних парламентів у союзних справах; питання соціального забезпечення та вільного пересування людей.

Кемерон виступив з ініціативою встановити законодавчим шляхом ліміти на виплати трудових допомоги та надання податкових пільг мігрантам з інших країн ЄС, а також пригрозив виходом країни з союзу, якщо лідери інших країн не прислухаються до вимог про реформи і про надання більших повноважень національним урядам і парламентам.

В грудні 2015 року пропозиції Лондона обговорювалися на саміті ЄС.

Глава Європейської ради Дональд Туск в січні заявив, що лідери 27 країн ЄС готові шукати компроміс по позиції Великобританії щодо членства в Європейському союзі.

До кінця 2017 року у Великобританії повинен відбутися референдум з приводу членства в ЄС.