Ми не зможемо спекатися російських банків

667

Гонтарєва заявляє, що закривати російські банки в Україні неможливо, бо там розміщено 50 мільярдів депозитних коштів українців.

Протягом останніх місяців зафіксовані численні випадки погромів офісів російських банків в Україні. Найчастіше це здійснюють громадські радикальні активісти.

Хоча Україна визнала Росію агресором на рівні Верховної Ради, але фінансові установи продовжують працювати на нашій території.

«Справа в тому, що є закон про санкції, який прийняли ще в серпні 2014 року. Там передбачений механізм застосування санкцій в тому числі персональний, секторальний і фінансовий. Є процедура, за якою може звернутися Національний банк, Кабмін, Верховна Рада до РНБО, яка може розглянути і прийняти рішення. Зараз ніхто нічого не зробив. Тому погроми банків – це радикальні прояви, які нічого не змінять», — розповів політичний експерт Олександр Мусієнко.

Ще одним рішенням може бути, якщо Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернеться до Президента з вимогою арештувати всі активи російських банків на території України, про таке заявив командир батальйону ОУН Кохановський.

«Золотою серединою в цій ситуації має бути те, що ми не вийдемо за рамки правового поля. Зараз ідуть різні судові тяганини в арбітражах на мільярдні суми між Україною та Росією. Тому ми не можемо одразу взяти і заблокувати все. В рамках СОТ проти нас може бути проведено розслідування», — додав Олександр Мусієнко.