Мікророботи боротимуться з раком. Вчені удосконалили термос

246

Швейцарські вчені створили мікророботів зі штучних молекул, розумну кружку-термос Yecup навчили підігрівати та охолоджувати напої.

Мікророботи допоможуть лікувати рак

Вчені зі Швейцарської вищої технологічної школи Цюриха та дослідницької лабораторії ІВМ створили штучні молекули на основі кремнієвих чи полімерних матеріалів – крихітні сфери, розміром у кілька мікрометрів, які можуть бути наділені різними фізичними властивостями, як от електропровідністю чи магнетизмом.

З’єднавши їх, можна отримати мікрооб’єкти з різною геометрією – у формі паличок, трикутників чи складної тривимірної будови; а також з різною структурою та властивостями, відповідно до яких частинки по-різному реагуватимуть на середовище. У перспективі, вважають вчені, такі мікророботи, рухаючись під дією магнітного поля, зможуть переносити в організмі людини медичні та хіміотерапевтичні препарати.

Більше, ніж термос

Розумна кружка Yecup не просто збереже температуру напою, а й за потреби підігріє чи, навпаки, охолодить його. Всередині посудини вмонтували вентилятор для активного охолодження її вмісту та акумулятор на 10 тисяч міліампер/годину. Заявлена автономність батареї – до 8 годин. Також від неї можна підзарядити смартфон.

Налаштувати бажану температуру напою можна через спеціальний мобільний додаток для Android та iOS, або задавши відповідний режим на самій чашці. Діапазон температур – від 10 до 70 градусів Цельсія. Замовити кружку-термос можна на Indiegogo за трохи більше як сотню доларів. Проект викликав неабиякий інтерес у користувачів. Всього лиш за тиждень розробникам вдалося зібрати майже сто тисяч доларів, а це втричі більше, ніж вони очікували.