Мін’юст переплатив фірмі, пов’язаній з Зубиком, мільйони за квартири в новобудові під Києвом

1009

Міністерство юстиції закупило у забудовника «Інтергал Буд» майже півсотні квартир для своїх співробітників у новобудові у селі Гатне під Києвом з суттєвою переплатою. Про це повідомили Катерина Лихогляд і Сергій Чагаров у «Слідство.інфо»

Закупівля сталася ще у кінці 2016 р. Квартири придбали у житлокомплексі  «Озерний гай», який розбудовує компанія «Інтергал Буд, пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Зубиком (нині нардеп з групи «Відродження»). Він неодноразово потрапляв у скандали, у тому числі і з нерухомістю.

Не став винятком і «Озерний гай». Судова тяганина через землі, де «ІнтергалБуд» зводить цей ЖК, тривала більше десяти років. Прокуратура доводила, що землю продали незаконно, адже вона має статус «особливо цінної» і не могла бути відчуженою. Зрештою, «Інтергал» усе ж звів на ній будинок.

Мін’юст купив у «Інтергала» 47 квартир. Всю суму, майже 72 млн грн., міністерство перерахувало одразу – у грудні 2016 року.

В середньому на метр квадратний в цій новобудові міністерство витратило 25 тис грн. Фахівець з нерухомості Віктор Несін запевнив – ціна суттєво завищена: «Якщо взагалі говорити про цей період, вартість кв м в цьому місці коливалася від 11 до 15 тис за кв м. Це – без оздоблення».

Він додав, що за суму, яку міністерство заплатило «Інтергал Буду», можна було придбати квартири в ЖК у пристойних і недешевих районах Києва, таких, як, наприклад, Оболонь. У лівобережних районах столиці, зауважив Несін, купити квартири можна було ще дешевше.

«Слідство.інфо» з’ясувало, Мін’юст, щоб дістати найкращу пропозицію, ініціював конкурс. Щоправда інформацію про нього «заховали» в нетрях сайту. На пропозицію з бюджетом у майже 75 млн грн. відгукнулося лише три забудовники. Причому «оголошенням» в Мін’юсті назвали Протокол житлово-побутової комісії. Там не було зазначено ані критеріїв відбору, ані кількості квартир, якої потребував покупець.

Серед конкурентів «Озерного гаю» опинилися елітні ЖК, вартість кв м в яких сягає 50 тис грн. У результаті, пояснило міністерство, вони обрали найвигіднішу пропозицію – у Гатному. Щодо вартості у 25 тис грн., то Мінюсті повідомили, що квартири придбали з ремонтом.

Журналістам вдалося отримати документи від людини, яка купувала квартиру в «міністерському» будинку саме в 2016-му році. Згідно з таблицею розрахунків вартості житла з відділу продажу за той рік, кв м квартири без ремонту коштував 14,7 тис грн. А ремонт приблизно 1700 грн. Отже, разом вартість кв м з ремонтом в ЖК «Озерний гай» складала 16500 грн. А це – на 30-35% нижче ціни, за якою в Гатному закупило квартири міністерство.

Ці розрахунки вказані на етапі, коли будівництво було ще на ранніх стадіях. А Мінюст закупив житло на останніх, відповідно – на цьому етапі ціна була вищою. Водночас, Слідство.Інфо довідалося: зараз вартість кв м готового житла в аналогічному будинку «Озерного гаю», щоправда, іншої черги, становить приблизно від 17500 до 20000 грн. Це – разом з ремонтом. Без ремонту середня вартість коливається від 15000 до 17000 грн. Як розповів Несін, з 2016 р. ціни на нерухомість фактично не змінилися. Він зазначив, що міністерство купувало велику кількість квартир, а отже – могло отримати чималу знижку. За найскромнішими прогнозами фахівця, знижка могла становити 20%.

Отже, за найбільш стриманими підрахунками, Мін’юст переплатив «Інтергал Буду» від 16 до 22 млн грн. бюджетних коштів. Якщо ж припустити, що забудовник дав би міністерству знижку в 20%, то обсяги переплати можуть сягати 36 млн грн.