Мінекології попався на дерибані бюджетних коштів

324

Голова Національної державної служби Костянтин Ващенко відзвітував про просування «справи Міністерства екології».

«Виконання доручення прем’єр-міністра від 12 січня, Нацдержслужбою спільно з представниками секретаріату Кабміну, ДФС, Державної фінансової інспекції, Національної поліції та антимонопольного комітету було проведено службове розслідування щодо можливого неналежного виконання службових повноважень, особами Міністерства екології та природних ресурсів. Під час організації та проведення закупівлі і проведення робіт з капітального ремонту, реконструкції систем освітлення, на світлодіодні мережі зовнішнього та вуличного освітлення, які реалізуються в рамках екологічних інвестицій згідно Кіотського протоколу.

За результатами службового розслідування встановлено, в діях посадових осіб, які були відповідальними за організацію роботи Міністерства, зокрема в.о. Міністра Курикіна Сергія Івановича, мали місце зволікання із затвердженням структури апарату міністерства, що стало наслідком належного продовження і виконання договорів. Структура центрального апарату, якій було доручено створення департаменту кліматичної політики, не могла організувати свою роботу протягом 3,5 місяців», — повідомив Костянтин Ващенко.

Курикін, голова міжвідомчої групи з розгляду цільових проектів екологічних зелених інвестицій  та пропозицій, пов’язаних з реалізацією проектів в рамках зобов’язань  по Кіотському протоколу (відповідно конвенції ООН «Про зміну клімату»), не забезпечив повноцінну роботу групи з провадження продовж 2015 року.

Зокрема, не було здійснено належного розгляду проектів. Більшість проектів, що були включені до плану заходів, схвалені ще в 13-му році, щодо них міністерством не було запущено процесу актуалізації та відповідних розрахунків. І було прийняте відповідне рішення залишити все так, як є.

«Така бездіяльність, зважаючи на умови додатково укладених договорів створює ризик невикористання 140 мільйонів гривень, які необхідно буде повернути японським контрагентам», — додав голова Нацдержслужби.

Представниками ДФС та Національної поліції було встановлено численні порушення щодо організації та проведення відповідного тендеру. До таких дій призвели відсутність контролю та службове недбальство з боку в.о. Міністра Курикіна та директором Департаменту кліматичної політики Вєжніна.

За даними Нацполіції, дані особи неодноразово письмово та усно попереджались про факти недобросовісного тендерування підприємств, які мають ознаки фіктивності та які потребують додаткової перевірки. Однак Курикін та Вєжнін свідомо ігнорували попередження та не вжили ніяких заходів для ефективного використання бюджетних коштів. Також ними було створено та внесено поправку до Уряду, від 23 січня 2015 року, про виплату авансу фіктивній фірмі, в розмірі 70% від загальної суми 550 мільйонів.

Нагадаємо, переможцем тендеру стало фіктивне підприємство «Агротехбуд».

22 січня було відкрито кримінальне порушення щодо посадових осіб.