Міненерго створило Центральну комісію з розробки нафтогазових родовищ

283

Міністерство енергетики й вугільної промисловості створило Центральну комісію з розробки газових, газоконденсатних, нафтових родовищ і експлуатації підземних сховищ газу.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Відповідно до повідомлення, комісія буде займатися оцінкою раціональності розробки українських нафтових і газових родовищ на основі складених проектів розробки, аналізувати їх економічну доцільність, дотримання вимог екологічної безпеки й перспективу роботи в цілому.

Також комісія буде аналізувати проекти на наявність факторів, які можуть надалі призвести до зменшення видобування або зниження інших економічних, технологічних показників або завдавати шкоди навколишньому середовищу.

До складу комісії ввійдуть кваліфіковані фахівці нафтогазової сфери — представники видобувних компаній і центральних органів виконавчої влади, учені й експерти.

За результатами розгляду кожного проекту комісія буде надавати Міненерго рекомендації із затвердження проекту.

Як повідомляли Українські Новини, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» має намір ініціювати зниження ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти у зв’язку зі зниженням світових цін на неї.

Наприкінці грудня 2015 року Верховна Рада знизила ставки рентної плати за користування надрами для видобування газу, але при цьому ставки ренти для видобування нафти залишила без змін.