Міністр закордонних справ Польщі заявив, що, можливо, буде запроваджено тимчасовий прикордонний контроль

289

Можливо треба буде запровадити тимчасовий прикордонний контроль через великий наплив людей, але таке вже у нас траплялося.

Про це сказав міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Міністр закордонних справ Польщі нагадав, що наближається саміт НАТО у Варшаві та візит Папи Римського Франциска, що відбудуться під час Світових днів молоді. «Не виключено, що у Польщі запровадять на кілька днів прикордонний контроль з метою безпеки. Але це не означає закриття Шенгену», – сказав він.

Міністр також послався на візит глави німецької дипломатії у Варшаві і відносини між Варшавою і Берліном: «Польсько-німецькі відносини ніколи не були порушені. Попри те, ми плануємо розширити їх», – сказав Ващиковський.

Польща і Німеччина мають спільну думку щодо небезпеки для НАТО і для нашого регіону, – сказав Ващиковський після зустрічі з Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Міністр закордонних справ Польщі підкреслив, що польсько-німецькі відносини є інтенсивними, про що свідчить чергова зустріч голів дипломатії обидвох країн. (попередня відбулася у грудні у Берліні).

Ващиковський висловив надію, що у 2016 році відбудеться ще багато зустрічей представників влади Польщі і Німеччини, бо цього року у травні виповнюється 25 років з часу підписання між їхніми країнами «Трактату про добросусідство і товариську співпрацю».

Голова МЗС Польщі поінформував, що темою його розмови з головою німецької дипломатії були питання безпеки в Європі в контексті підготувань до саміту НАТО у Варшаві, що має відбутися в липні.

«Маємо спільну думку щодо загроз для НАТО і нашого регіону, також маємо спільну думку, як тим загрозам запобігти», – підкреслив Ващиковський.