«Мінський формат» неможливо змінити на Будапештський через США

597

Останні переговори Нормандської четвірки у Берліні, підтвердили, що  погляд Росії на питання виборів розходиться з усім іншим світом.

«Остаточний  формат прийнятий у Берліні – це забезпечення безпеки, а потім політичні врегулювання. Варто зазначити, що коли підписувались Мінські угоди, можна було чітко побачити, що Росія до таких формальностей, як вибори, дійсно ставиться формально», — розповів політолог Олександр Леонов.

Експерт зазначив, що секретар Держдепу США підтверджує той факт, що Україна, на відміну від Росії, дотримується Мінських домовленостей, а РФ їх зриває. Також експерти вважають, що Мінські угоди є тупиковими і їх варто змінити на Будапештський формат.

«Варто згадати, коли підписувався «Мінськ-1» та «Мінськ-2» — під час максимального загострення конфлікту. І нас Росія змушувала на підписання, якими б вони не були жахливими для України. З іншого боку, України вдалося прописати такі речі, через які Росія не може переступити», — зазначив Олександр Леонов.

Політолог додав, що формат угод схвалюється всіма сторонами, тому Росія буде проти будапештського формату, бо з’являються Сполучені Штати і Великобританія, які мають вкрай жорстку позицію до Росії.