Міжнародний інвестор готується увійти до капіталу «Укргазбанку»

646

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) готує входження до капіталу державного українського банку «Укргазбанк». Наразі Міністерство фінансів, IFC та «Укргазбанк» вже розпочали оцінку та структурування фінансового інструмента. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

У 2017 році сторони підписали тристоронній меморандум про взаєморозуміння з підтримки приватизації (продажу) банку. Документ передбачає, що IFC допомагає АБ «Укргазбанк» поліпшити корпоративне управління, забезпечити його операційну незалежність та вдосконалити сталу банківську модель, яка базуватиметься на комерційній доцільності.

«Це надважливий етап реалізації Засад стратегічного реформування державного банківського сектору, розроблених Мінфіном спільно з міжнародними фінансовими інституціями. Входження IFC в капітал Укргазбанку стане потужним сигналом для міжнародних інвесторів, і сприятиме подальшому розвитку банківської системи в цілому», – зазначила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Нагадаємо, на засіданні Національної інвестиційної ради керівництво IFC підтвердило готовність розглядати інвестиції в капітал «Укргазбанку». Тим часом «Укргазбанк» продемонстрував рекордні прибутки, які суттєво перевищили встановлений бюджетом і затверджений Наглядовою радою запланований показник. Від початку співпраці «Укргазбанку» з IFC було реалізовано 145 масштабних проектів відновлюваних джерел енергії.

Раніше Мінінфраструктури серед можливих донорів будівництва аеропорту в Білій Церкві назвало Міжнародну фінансову корпорацію. Мета проекту – відновлення роботи аеропорту для чартерів, карго перевезень і технічного обслуговування літаків.