Мізрах Ігор: «Механізм банкрутства для фізичних осіб в Україні»

0
687

Верховна Рада 18 жовтня 2018 року, ухвалила проект Кодексу про банкрутство. За відповідний законопроект N8060 у другому читанні тапроголосували 237 депутатів.

За роки незалежності України це перший комплексний документ, що має регулювати всі процедури банкрутства, як юридичних, так і фізичних осіб. І саме законодавче регулювання Кодексу дає на відновлення платоспроможності фізичних осіб є нововведенням, над яким працювали багато років.

У розвинених країнах багато років існує процес банкрутства та відновлення платоспроможності, як для юридичних так і для фізичних осіб. А в Україні такий закон існував тільки для юридичних осіб, але для фізичних осіб він вступить в дію лише через пів року з дати прийняття «18 жовтня 2018 року». Але раніше для фізичних осіб заборгованість їх кредитних коштів було проблемою на законодавчому рівні, так як фізична особа має боргові зобов’язання та повинна їх сплачувати до смерті, а потім борг переходить у спадок нащадкам. Кодекс про банкрутства дає другий шанс людям на відновлення платоспроможності, списати та погасити через рішення суду свій борг. 

#Андрій Іванчук поліпшення рейтингу у «Doing business»

Народний депутат України у Верховній Раді Андрій Іванчук з питань економічної політики, висловився про новий кодекс, про дію банкрутства фізичних осіб, яка поліпшить позиції України в рейтингу Світового банку «Doing business».

Кодекс з процедур банкрутства, який Верховна Рада прийняла 18.10.2018, поліпшить позиції України в рейтингу Світового банку «Doing business» на 10-ки позицій вище. Про це заявив співавтор кодексу, голова Комітету з питань економічної політики, народний депутат фракції «Народний фронт»  Андрій Іванчук.

«Коли ми відкликали всі законопроекти, що регулюють питання в сфері відновлення платоспроможності, та зареєстрували один єдиний законопроект, який потім з двох книг трансформувався в чотири», — коментує народний депутат.

«Це дуже прогресивний законопроект. Це безпрецедентне просування України в тому ж рейтингу Світового банку «Doing business» по легкості ведення бізнесу. Зараз Україна на 150-му місці, після прийняття підніметься на 50-60 місце», — підкреслив голова комітету.

Народний депутат також додав, що в цілому до другого читання надійшло понад 1300 правок, комітету вдалося збалансувати та врахувати всі рекомендації. Також було досягнуто консенсусу з усіма політичними силами, фракціями парламенту.

«Будуть скорочені терміни та спрощена процедура з відновлення платоспроможності. Ми також вводимо багато новацій, яких раніше взагалі не було в українському законодавстві. Ми вводимо інститут банкрутства фізичних осіб. Добросовісних боржників фізичних осіб, в результаті певних економічних криз, потрясінь може сам добровільно прийняти рішення про початок процедури банкрутства і очиститися від боргів, а не довічно бути в «борговій ямі», — пояснив, як діє цей документ представник «Народного фронту».

#Максим Марчук про вплив Кодексу на країну

Також, коментував з цього приводу Максим Марчук власник Інвестиційної Компанії «MMGroup», що цей кодекс добре діє на якісне та на довгострокове погашення свого боргу, таким чином через рішення суду спростять процедуру і це буде добре для бізнесу в Україні. Тепер врахували всі правки у Кодексі, не тільки для юридичних осіб, а й для фізичних, для того, щоб люди мали змогу жити повноцінним життям і не боятися за свої кошти.

#Василь Горбаль з приводу Траншу

Василь Горбаль – український політик, народний депутат України, кандидат юридичних наук. Висловився з приводу цього Кодексу, що це одне з рішень, як саме українським банкам вийти з кризи. Так, як криза у 2008 році вплинула на країну, алецей період був, та можливо і є основою для подальших змін у кредитній системі українських банків, за допомогою яких країна може вийти на новий рівень та за допомогою Кодексу урегулювати всю систему. Ця система давно діє у світі, і це є вдалим рішенням всіх питань з приводу банкрутства. 

Поки не настала чергова фінансова криза, ми розуміємо, що зараз кризи проходять значно частіше ніж раніше, різні причини тої чи іншої фінансової кризи. МВФ розуміє, що досить швидко в Україні ситуація вирішиться з часом та їхні реформи набудуть популярними.

МВФ не проводить реформи в тих країнах, де низький рівень підтримки їх реформ. Якщо навіть МВФ не дадуть транш, то для країни це буде не критична ситуація. Таким чином ми виконали всі вимоги МВФ і будемо чекати їх рішення.  

#Коментар Ігоря Мізраха

Україна довгий час вивчала світовий досвід інших країн, де цей Кодекс діє давно на рівні рекомендації міжнародних фінансових організацій, в тому числі рекомендації Світового банку, у якому було викладено у Звіті про існуючі системи банкрутства фізичних осіб у світі. І з приводу цього досвіду це дозволило нам знайти «золоту» середину, щоб максимально безболісно як для боржника, так і кредитора вирішити питання про термінованої заборгованості. Таким чином, ми можемо передбачити і низку запобіжників від різноманітних махінацій та певних гарантій на внесення боргових коштів. Так боржник може проконтролювати, які можуть бути порушення в цьому процесі. Тобто, кредитор не має право без згоди боржника робити процес вилучення коштів,що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування, та майна, якщо квартира не перевищує 60 квадратних метрів та приватних будинків до 120 квадратних метрів. На цьому наголосив Ігор Мізрах, як експерт з економічних та правових питань.

Игорь Мизрах, Мизрах Игорь, Игорь Аркадьевич Мизрах, Ігор Мізрах, Мізрах Ігор, Ігор Аркадійович Мізрах, Мізрах Ігор Аркадійович,

Ігор Мізрах

Ексклюзивно для журналу РЕЙТИНГ

Посилання на сайт: https://ratingua.net/

Посилання на сторінку fb: @ratingnewsmagazine