Москаль призначив на керівну посаду «регіонала» з темним минулим

325

Нового начальника департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА представив сьогодні заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. Підрозділ очолив Сергій Рішко, який до того керував Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області. Наказ про його призначення підписаний сьогодні ж, 16 лютого.

Виноградівець Сергій Рішко обирався депутатом районної ради четвертого та п’ятого скликань, також був депутатом Закарпатської обласної ради шостого, тобто попереднього, скликання. До облради Рішко був обраний у 2010 році за списком «Партії регіонів», і посаду в Держінспекції отримав уже під час свого депутатства.

Робота Рішка у Держекоінспекції супроводжувалася кількома скандалами. Так, за неналежне виконання службових обов`язків у 2013 році Мінекології оголосило чиновнику догану. Але через обласну організацію Партії регіонів та пов’язані з нею ЗМІ Рішко заявив, що догани він не отримував, про чиновника, який її оголошував, – Володимира Лазарєва не знає, а інформацію щодо реагування прокуратури неякісну роботу інспекції назвав видуманою.

Втім, як виявилося, Володимир Лазарев працював на той момент старшим державним інспектором України з охорони навколишнього природного середовища, тобто безпосереднім керівником Сергія Рішка. Більше того, виявилося, що ще у липні 2012 року прокуратура перевірила додержання вимог природоохоронного законодавства при проведенні Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області перевірок суб’єктів господарювання. За її результатами встановлені факти безпідставного ненарахування збитків, завданих порушеннями природоохоронного законодавства, та непритягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, з вини яких допущені порушення. Тобто не виконуються прямі обов’язки інспекції як контролюючого органу.

У березні 2014 року Обласний люстраційний комітет та обласне об’єднання «Майдан» внесли Сергія Рішка у перелік чиновників, які підлягають люстрації – як особу, щодо діяльності яких неодноразово висловлювалися обґрунтовані претензії на народних Віче в Ужгороді.