Мовний закон «Ківалова-Колесніченка» визнано неконституційним

0
484

У середу, 28 лютого, Конституційний Суд України ухвалив рішення про неконституційність закону «Про засади державної мовної політики» №5029-VI, передає прес-служба КСУ. Цей документ більш відомий, як закон «Ківалова-Колесніченка».

У суді не уточнили, яке саме рішення прийняв КСУ, про неконституційність заявили народні депутати. Зокрема, нардеп Леонід Ємець на своїй сторінці в Facebook пояснив, що закон визнали таким, що не відповідає Конституції. Аналогічний пост написав лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. «Антиукраїнський закон визнаний неконституційним і скасований! Це наша загальна багаторічна перемога!» — додав політик.

Як відомо, мовний закон на розгляд парламенту в 2012 році внесли тодішні нардепи Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов. Верховна Рада документ прийняла, і він вступив в силу в тому ж році. Згідно з документом, якщо на території проживає мінімум 10% носіїв мови, то в місцевих органах влади можливе використання регіональної мови.

У лютому 2014 роки після Євромайдану Рада скасувала скандальний закон, а в липні 2014 року нардепи звернулися до КСУ, який в жовтні відкрив провадження з цього питання. Ще в 2016 році було завершено розгляд справи у відкритому слуханні.