Можливий реванш антиукраїнських сил в політиці

269

За останніми соціологічними дослідженнями, українці готові підтримати дострокові вибори до Верховної Ради.

Суспільство готове показати червону картку політикам-популістам, так вважає представник «Народного фронту», Андрій Помазанов.

Запит українців на дострокові парламентські вибори – свідчення кризи довіри до політиків, виплеканої руками самих політичних діячів.

На його думку, вправляння вітчизняних політиків у популізмі задля збільшення власного рейтингу у підсумку вилилось у системну кризу довіри до влади.

«За даними Центру Разумкова, понад 52% українців виступають за проведення дострокових виборів до парламенту, а третина вважає, що треба і новий парламент, і вибори президента. Це свідчення того, що українці розчарувались у діях політиків. Виявилось, що замість реформ і напруженої роботи депутати і президент воліють ділити крісла і «вибивати» для себе можливість контролювати грошові потоки», — наголосив Помазанов.

За його словами, найкраще цю ситуацію ілюструє поведінка політичних партій, які після обрання нового складу Ради увійшли до парламентської коаліції.

«У підсумку виявилось, що депутати і не думали працювати на благо батьківщини – частина з них просто не приходила до залу Ради під час важливих голосувань, частина відверто блокувала урядові ініціативи, без яких неможливо запустити процес оновлення країни, а згодом окремі партії взагалі вирішили, що їхні політичні амбіції куди важливіші за обіцянки, роздані виборцям, і заявили про вихід з коаліції», — зауважив Андрій Помазанов.

Він підкреслив, що у підсумку у звичайного українця склалось враження, що парламент займається виключно «договорняками» і розподілом посад, тоді як мав би ухвалювати закони і долучатись до покращення економічної ситуації в країні.

«Звідси і таке бажання людей. Однак небезпека у тому, що зміна обличь не лише не покращить ситуацію в парламенті, але й може її значно погіршити, адже у Раді з’явиться цілий ряд дрібних фракції, які не знайдуть компромісу. Це, фактично, означає, що політичні партії, які пропагували проведення виборів як рецепт від кризи, самі ж стали основними винуватцями катастрофи», — вважає Андрій Помазанов.

Народний депутат підкреслив, якщо політики найближчим часом не почнуть працювати на благо країни, то ризикують втратити залишки довіри виборців і спровокувати реванш антиукраїнських сил.