Муфтіят стурбований загрозою зникнення кримськотатарської мови

328

У Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя наголошують на проблемі розвитку та збереження кримськотатарської мови. У зв’язку з чим 21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, в Криму провели телемарафон за участю вчителів кримськотатарської мови, діячів культури і мистецтва, поетів, журналістів, громадських, релігійних та політичних діячів.

Про це повідомляють в прес-службі ДУМКС.

«Для корінного мусульманського народу Криму – кримських татар – цей день має особливе значення, оскільки мова народу перебуває під загрозою зникнення», – йдеться в повідомленні.

У марафоні взяв участь муфтій Криму хаджі Еміралі Аблаєв, який вказав на необхідність розвитку кримськотатарської мови і закликав якомога частіше її використовувати в побуті.

«Це можливо тільки спільними зусиллями всього народу. Народ повинен говорити своєю рідною мовою, має використовувати її у повсякденному житті. Цей же принцип стосується і релігії, звичаїв і традицій. Якщо ми не будемо використовувати свою рідну мову вдома, в мечеті, в суспільстві, тоді у цьому житті не буде смаку», – цитує прес-служба муфтія.

Зазначимо, у Криму після його анексії Росією навіть в національних школах дітей навчають російською мовою. Натомість кримськотатарські школи не укомплектовані ні навчальною літературою, ні посібниками. Це постійно відзначають в Меджлісі і кримськотатарських громадських організаціях.