Музей Лесі Українки має працювати

149

Міністерство культури України буде ініціювати звернення в міжнародні організації для надання тиску на Росію з вимогою негайно відновити роботу ялтинського Музею Лесі Українки в окупованому Криму.

У відомстві висловили крайню стурбованість повідомленнями про те, що окупаційна «влада» півострова закрили музей для відвідувачів, повідомляє прес-служба міністерства.

«Музей закритий під приводом необхідності проведення ремонту будинку, в якому він розміщується, і в якому в 1897 році жила Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, ніяких робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року. Особливо цинічним виглядає той факт, що музей закритий на рік 145-річчя з дня народження української поетеси, коли її ім’я вшановується в усьому світі», – йдеться в повідомленні.

В Мінкультури розцінили такі дії так званої «влади» Криму, як продовження агресивної політики Росії по відношенню до історії та культури українського народу.

«Очевидно, що справжніми намірами Кремля є повне припинення діяльності Музею, який був створений зусиллями української громади Криму у рік здобуття Україною Незалежності і який за ці роки став одним з головних центрів наукової і просвітницької роботи, спрямованої на популяризацію української культури і зміцнення національної ідентичності українців Криму, відзначили відомстві.

У зв’язку з цим Міністерство культури України заявило, що буде ініціювати звернення у відповідні міжнародні організації з метою тиску на РФ щодо негайного відновлення роботи Музею Лесі Українки в Ялті та «припинення репресивної політики Кремля по відношенню до українців, української культури та історії на території тимчасово окупованого Криму».