МЗС ДНР будуть судити заочно

245

Прокуратура Донеччини направила до суду обвинувальний акт стосовно «міністра закордонних справ ДНР». Олександру Кофману загрожує до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Донецької області.

У прокуратурі на назвали імені підозрюваного, однак зазначили, що йдеться про 38-річного мешканця Макіївки, який у листопаді 2014 року «за власною ініціативою вступив до лав терористичної організації «ДНР», зайнявши посаду «міністра закордонних справ ДНР». Цей опис збігається з біографією Олександра Кофмана, який припинив «виконувати свої повноваження» у лютому 2016 року.

«З листопада 2014 року до лютого цього року, перебуваючи на зазначеній посаді, посібник терористів здійснював особисто та надавав злочинні накази і вказівки підпорядкованим йому особам щодо здійснення популяризації та розповсюдження ідеї так званої незалежності «ДНР», направленої на зміну меж території та державного кордону України, тобто активно сприяв діям терористів», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Кофмана обвинуватили за ч.1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

«Через те, що правопорушник досі знаходиться на непідконтрольній українській владі території та на допити до слідчого не з’являється, прокуратурою прийнято рішення про передачу справи до суду для заочного засудження посібника терористів», – додали у прес-службі.