МЗС України висловило рішучий протест щодо візиту Путіна до Криму

263

Міністерство закордонних справ України висловило протест щодо візиту президента РФ Володимира Путіна до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Про це повідомили в прес-службі МЗС.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії та інших російських посадовців 18 березня 2016 року на тимчасово окуповану територію України — Автономну Республіку Крим”, — сказано в повідомленні.

У прес-службі також додали, що за два роки російсько-кремлівським окупантам вдалося повернути Крим у сталінські часи авторитаризму, безправ’я та репресій.

Також зазначається, що держава-агресор продовжує порушувати на окупованій території права людини, здійснює терор проти незгодних. На півострові фактично відсутні свобода слова, ЗМІ та віросповідань. Щоденно відбуваються систематичні утиски прав українців та кримськотатарського народу.

“Вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, на її посадових осіб, а також на незаконну окупаційну владу”, — додали у МЗС.

Так, Україна та всі демократичні держави світу подвоять спільні зусилля для того, щоб мешканці українського півострова звільнилися від авторитарного окупаційного режиму, а Крим знову став вільним.

Як повідомляла редакція, президент Росії Володимир Путін проводить на острові Тузла в Керченській протоці оперативну нараду з питань будівництва транспортного переходу через Керченську протоку і результатами роботи з соціально-економічного розвитку окупованих Криму та Севастополя і їх інтеграції в економічний і правовий простір РФ.