На Львівщині прецедент: суди відбирають землю в інвалідів та багатодітних

222

На Львівщині суд на основі незрозумілих порушень скасував державний акт на право власності на земельну ділянку інвалідові I групи, мешканцеві села Бартатів Городоцького району Миколі Качинському. І це не єдиний факт. Серед людей, яких позбавили наділів, є і багатодітні сім’ї з цього села.

Про це йдеться у листі до редакції жительки Бартатова Галини Качинської – матері інваліда I групи Миколи Качинського.

«Згідно з видуманими порушеннями, нібито виявленими прокуратурою Львівської області за часів Януковича, купкою людей, які в свій час вважали і називали Януковича «своїм президентом», а Азарова «великим господарником», прокуратура Городоцького району, Городоцький районний суд, а тепер ще й Апеляційний суд Львівської області, скасовують державні акти на землю та забирають землю в інваліда першої групи, багатодітних, священиків», – йдеться у листі.

Як наголошує жителька Бартатова, у той час захоплені рейдерським способом близько 100 га землі на території Бартатівської сільської ради «ця ж прокуратура і ці ж суди схвалюють».

«Це вже переступає всі межі дозволеного, оскільки, мабуть, немає такого в іншій цивілізованій країні, щоб так знущались над власним народом, а особливо над тими, які не можуть і не мають можливостей за себе постояти», – додає мати інваліда.

ЗМІ вже висвітлювали земельний конфлікт навколо 12 га землі у селі Бартатові Городоцького району, який тягнеться з 2009 року.

Судову тяганину про скасування рішень сільської ради щодо розподілу ділянок під забудову розпочали кілька невдоволених сімей Волі Бартатівської, які не отримали наділи під будівництво. Їх підтримала прокуратура Городоцького району.

«Коли приймалися рішення про розробку кварталу, від мешканців Волі Бартатівської ніяких заперечень не було. Вони чекали до останнього і сподівалися, що отримають там наділи. З того часу, як були розподілені ділянки, минув рік, тоді розпочалися скарги», – розповів сільський голова Бартатова Андрій Островський.

За словами Островського, позивачі постійно наголошують, що у них відібрали громадське пасовище, хоча насправді мають де випасати худобу. До того ж, там налічується менше десятка корів.

«Насправді, справа не у пасовищі, а в тому, що ці сім’ї не отримали там земельних ділянок. Там є чотири-п’ять обурених сімей. Більшість людей, які проживають на Волі Бартатівській, жодних претензій не мають», – розповів сільський голова.

За його словами, частина позивачів вже раніше отримували наділи під будівництво. Окрім того, вони мають по кілька гектарів паю. «Можуть там випасати худобу, можуть випасати і на цьому кварталі, ніхто їм цього не забороняє», – зауважив Островський.

Він зазначив, що у пошуках компромісу сільська рада за погодженням з Городоцькою РДА готова надати інше місце під пасовище на Волі Бартатівській. Однак, як припускає Островський, питання виділення землі під індивідуальне будівництво у Бартатові набуло такого розголосу через політичний підтекст.

«На мою думку, тут присутні якісь політичні ігри. Представники деяких політичних партій піаряться на цьому. Але нехай би піарилися, показуючи свою роботу, а не налаштовуючи людей одне проти одного у своєму селі», – зауважив він.

Голова Бартатівської сільської ради також наполягав: сільська рада не порушувала земельне законодавство при передачі 12 га землі на території Волі Бартатівської під індивідуальне будівництво мешканцям села. Про це свідчили неодноразові перевірки контролюючих органів, у тому числі за участю представників прокуратури.

Розробка кварталу індивідуальної житлової забудови на Волі Бартатівській тривала упродовж 2008-2010 років. На той час у селі питання виділення ділянок під будівництво постало досить гостро – було понад 200 заяв мешканців, оскільки востаннє землю під забудову виділяли ще у 1990-х роках.

Містобудівне обґрунтування розміщення нового кварталу індивідуальної житлової забудови здійснював Державний інститут «Містопроект», проект кварталу розробляло ТзОВ «Ордо».

На новому кварталі ділянки під забудову отримав 81 мешканець Бартатова – у першу чергу, багатодітні, інваліди та жителі, які раніше не отримували наділи під будівництво. Окремі обурені мешканці, які не отримали ділянки, прикриваючись тим, що у них відібрали пасовище, почали писати скарги в різні інстанції.

Зазначимо, 24 квітня 2012 року прес-служба прокуратури Львівської області поширила повідомлення про те, що Бартатівська сільська рада у Городоцькому районі незаконно передала у приватну власність понад 12 гектарів землі. До таких висновків дійшла прокуратура, провівши перевірку за зверненням мешканців села про позбавлення їх права користуватися громадським пасовищем. Відтак прокуратурою Городоцького району до суду пред’явлено позов про скасування рішень Бартатівської сільської ради.

Раніше Львівський окружний адміністративний суд закрив провадження у справі за позовом кількох обурених мешканців села Воля Бартатівська та прокуратури Городоцького району про визнання протиправними та скасування рішень Бартатівської сільської ради 2008-2010 років про передачу 12 га землі на території Волі Бартатівської під індивідуальне будівництво мешканцям села. Як сказано в ухвалі окружного адмінсуду, «розгляд цього спору належить до юрисдикції місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства».

Судова тяганина триває досі.

Автор материала: Наталія Степанів