На окупованих територіях гостра нестача води

196

У самопроголошеній «ЛНР» довгий час без води залишається кілька населених пунктів.

Про це повідомляє співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Він зазначає, що більше, ніж рік, без води залишаються кілька вулиць селища Металіст – Октябрьська, Молодіжна, Південна. Частина мереж селища Металіст запитана від Петровського, а інша частина – від Айдарського водозабору. Мережі наразі працюють в аварійному режимі, прокачуючи лише 300 кубометрів води замість 1000 куб довоєнної норми.

Аналогічна ситуація з водопостачанням на території тимчасово окупованого Лутугинського району Луганської області. Зокрема, смт Білоріченський відчуває гостру нестачу питної води. Вода подається у недостатній кількості – 500 кубометрів.

До 6 лютого 2016 року була припинена подача води для міст Ровеньки, Свердловськ, Молодогвардійськ. Без води залишилися селища Краснодонського району: Новосвітлівка, Самсонівка, Енгельсове. Відсутність води «влада» самопроголошеної республіки пояснювала проведенням ремонтних робіт.

«Примітно, що свого часу з Росії гуманітарним конвоєм в «ЛНР» були надіслані дев’ять погружних і чотири центробіжних насоси, щоб вирішити проблему водопостачання захоплених бойовиками територій, зробити водоподачу в цих регіонах незалежною від української сторони. Однак, незважаючи на «гуманітарну допомогу» РФ, проблему незалежного водопостачання «уряду» самопроголошеної «ЛНР» так і не вдалося вирішити, – додає Дмитро Снєгирьов.