На окупованих територіях на пенсію можна не сподіватися

311

Міністр соціальної політики Павло Розенко розповів, що очікувати із соціальних виплат тим, хто повернувся на окуповану територію.

«По пенсійних виплатах у нас ситуація така, що із близько 450 тисяч осіб, зареєстрованих як ВПО, списки яких нам передала СБУ, значна частина переїхала назад на окуповану територію і, згідно з нормативними актами, це є підставою для припинення їм відповідних виплат», — наголосив Павло Розенко.

Міністр соціальної політики підкреслив, що Міністерство вимушене це робити. Адже через такі схеми переправляння коштів на окуповані території кошти Держбюджету потрапляють напряму в руки бойовиків і терористів і слугують прямим фінансуванням тероризму.

«Не Україна припинила ці соціальні виплати. Припинила виплати ця банда, яка захопила там владу. У нас немає механізму виплати пенсій чи соціальних допомоги на окуповані території. Там немає відділень українських банків, немає відділень пенсійного фонду чи казначейства, там не працюють українські закони!», — розповів Павло Розенко.

Міністр ще раз наголосив: людина на сьогодні може отримувати соціальну допомогу від України, українську пенсію лише тоді, коли вона живе на території, підконтрольній українській владі. Повернення назад на окуповану територію є прямою підставою припиняти соціальні виплати.