На прифронтових територіях жителів агітують боротися з хабарництвом

225

На КПП «Зайцеве», що на Донеччині, правоохоронці роздавали листівки з номерами «гарячої лінії». Місцевих жителів, які часто перетинають лінію розмежування, закликали повідомляти про незаконні вимагання хабара під час перетину умовного кордону.

Керівник Донецької області Павло Жебрівський разом із головним прикордонником регіону особисто переконували людей у черзі не бути байдужими до проявів хабарництва. Вони наголошували, що такі рейди є ефективними і дають свої результати.

«До дисциплінарної відповідальності вже притягнутий 821 військовий, з них 321 порушника виявили у зоні АТО. Так, за корупцію вже звільнено 228 військових та 19 офіцерів», – прокоментував начальник Східного управління Держприкордонслужби Сергій Бідило.

Масштабів контрабанди, яку часто провозять за відома військових, озвучити ніхто не наважується. Натомість люди, які часто перетинають кордон, говорять, що знають про зловживання.

Навіть тут, на пункті в’їзду-виїзду у Зайцевому, є свої закони і правила. Громадський транспорт не курсує, тож перевезеннями займаються нелегали на мікроавтобусах. Так, проїзд із Бахмута до Горлівки коштує від 150-ти гривень за 40 кілометрів шляху.

Ще один спосіб заробітку – взяти до себе в машину пільговиків – інвалідів 1-ї групи або дітей віком до року. Тоді проїхати можна без черги. Завдяки таким хитрощам повний мікроавтобус людей поза чергою перетинає контрольний пункт.

Найважче пересуватися людям, які добираються автостопом або пішки. Вони зізнаються, що стоять щонайменше 5 годин у черзі й не отримують жодних привілеїв. Саме довжелезні черги, впевнені люди, провокують корупціонерів та породжують незаконні схеми при перетині лінії розмежування.