На російський ринок потрапляє всього 2% українських продуктів

405

Тільки 2% українського експорту потрапляє зараз на російський ринок, заявив президент України. При цьому він звинуватив Москву в тому, що це робиться «не з економічною метою”.

“Росія практично повністю закрила для нас, для українських виробників, свої ринки, і, як приклад, тільки 2% українського продовольчого експорту потрапляє на закриті російські ринки”, – сказав Порошенко на засіданні кабінету міністрів у вівторок. На його думку, “Москва робить це не з економічною метою”. “Ні про який захист економічних інтересів Росії не йдеться. Її мета виключно політична – задушити нашу державу, дестабілізувати, максимально погіршити соціально-економічний стан українців”, – додав глава України.

Росія в середині серпня поширила продовольче ембарго, введене в якості відповіді на санкції, на Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн і Україну, причому на останню – з відстрочкою: заборона на ввезення її продукції вступить в силу тільки в разі застосування Києвом економічної частини угоди про асоціацію з Євросоюзом.