На розгляді знаходиться 3 тисячі томів справи «Майдану»

219

Станом на сьогодні розбори по справах постраждалих на Майдані знаходиться на національному і міжнародному рівнях. Зокрема цю справу розглядають в Європейському суді по правах людини.

Європейський суд обєднав майже всі справи людей, які постраждали і направив їх керівництву України. Тому влада має відповісти на запитання Суду і представити винуватців подій.

«Належним чином розслідування ведеться лише тоді, коли туди втручаються або співробітники управління спец розслідувань, або за їх зверненням, керівництво Генеральної прокуратури. На регіональному рівні слідчі не мають бажання розслідувати ці справи, бо люди в апараті не помінялися. Що стосується ситуації в Києві, перші розслідування почалися одразу після Євромайдану, з побиття студентів беркутом. За цей рік було оброблена багато матеріалів», — розповів адвокат, який співпрацює з Українською Хельсінською спілкою з прав людини по справі «Небесної сотні», Павло Дикань.

 Наприклад,  побиття студентів в ніч з 30 листопада на 1 грудня, це була об’ємна справа, адже багато постраждалих і незаконних затримань. Усі справи з прокуратури були передані слідчому спецпідрозділу, який за 2 місяці зміг упорядкувати всі документи і проробив більший об’єм справ.

Зараз на розгляді знаходиться близько 3 тисяч томів проваджень.