На Саакашвілі знайшли компромат

543

Його оприлюднив… соратник Порошенка

Якщо точніше — народний депутат від Блоку Петра Порошенка Дмитро Голубов.

Сам Саакашвілі, відповідаючи про джерела своїх доходів, власноруч написав: «Для того, кого це цікавить, моя американська зарплата становила майже 200 тисяч доларів США перед призначенням в Одесу, i до цього повинні були додатися прибутки від лекцій та публічних виступів. Я та мої друзі приходимо на держслужбу не за грошима, і взагалі, служба суспільству завжди важливіша за гроші».

Тут ідеться, зокрема, про зарплату, отриману ним свого часу Міжнародному інституті лідерства (США). Втім народний депутат каже, що це — «фіктивні доходи» Саакашвілі. Серйозні звинувачення. А які у парламентаря докази? Про це газета «Експрес» запитала Дмитра Голубова.

У чому саме ви звинувачуєте Міхеїла Саакашвілі?

Я маю обгрунтовані сумніви щодо даних про його доходи.

І в чому вони полягають?

Коли після призначення губернатором в Одесу до Саакашвілі виникли запитання щодо його доходів, то він оприлюднив виписку, де вказано, що заробив у Міжнародному інституті лідерства 198 тисяч доларів. У цій же виписці вказана й адреса цього інституту: 3252 Jones Ct Washington, DC 20007 США.

На офіційному сайті  округу Колумбія я знайшов цю адресу і виявилося, що це — трикімнатна квартира у бідному районі Вашингтона.  Вона належить американській сім’ї, яка має право на винаймання цієї площі лише для житлових потреб.

Але ж інститут може орендувати й інші приміщення для занять?

Це не головне. Зазначається, що в цьому інституті Саакашвілі почав працювати 1 травня 2015 року. А, як ми знаємо, 30 травня 2015-го він став губернатором Одещини.

І що у цьому вас здивувало?

А те, як він міг за кілька тижнів заробити майже 200 тисяч доларів? Саме така суму фігурує у його звітах як дохід від цього інституту. Ось і не зрозуміло, за що йому заплатили, і чи ці доходи справжні.

Саакашвілі керівником області призначив Президент. Ви — член команди Порошенка в парламенті. Чому ж копаєте під екс-президента Грузії?

Для мене нема різниці, чи це член команди, чи чийсь друг. Є факти. Крім того, я депутат-мажоритарник, Одеса — моє рідне місто, тут мій округ.

А тим часом

Помічникові нардепа Голубова оголошено про підозру

Прокуратура Одеської області в ході розслідування кримінального провадження за фактом приватизації Будинку прийомів Одеської облради оголосила про підозру 20-річному одеситові громадянину Б.

Як повідомляє прес-служба Одеської прокуратури, чоловіка підозрюють у створенні фіктивного підприємства з метою прикриття незаконної діяльності (ч. 1 ст. 205 КК України).

«На даний момент він відмовляється давати свідчення та співпрацювати зі слідством. Правоохоронні органи володіють інформацією, що чоловік працює в IT-компанії, пов’язаній з одним із народних депутатів України», — йдеться у повідомленні.

«Судом фігурантові справи обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з визначенням мізерної суми застави – близько 10 тисяч гривень, яку на даний час внесено», — повідомляє прокуратура. «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомляє, що громадянин Б., про якого йдеться у повідомленні прокуратури, є помічником народного депутата Дмитра Голубова.