На що штовхають Мінські угоди, в частині децентралізації

634

У своєму інтерв’ю українському каналу від 25 січня, Василь Яблонський, заступник директора національного Інституту стратегічних досліджень, розповів, що чекає Україну через Мінські угоди.

«Зривання Мінських домовленостей може призвести до нової ескалації конфлікту. Найбільше, що зараз потрібно Росії – це звинуватити Україну у зриві Мінського процесу, для того, щоб ставити перед Заходом питання про відміну санкцій. Нині український політикум не запропонував альтернативи Мінському процесу. Це була спроба зупинити наступ (2014-15 року), дипломатичним шляхом, і це вдалося», — сказав Василь Яблонський.

Але стоїть ще й питання Криму. Росіяни, які не є прихильниками війни, постійно кажуть про те, що потрібно змиритися, хоча це суперечить усім домовленостям на місцевому рівні та міжнародним договорам. Вони вважають, що Крим несправедливо відійшов до України після розпаду Радянського Союзу, і нині все повернулося на свої місця. Женевський формат переговорів по Криму передбачає розширення предмету обговорення.

«Зміни до Конституції ідуть в частині децентралізації влади. Всі країни в свій час проходили децентралізацію. Це логічно. Якщо країна демократична, вона максимум передає своїх повноважень місцевій владі. Центр за собою лишає питання безпеки, зовнішньої політики і контроль за виконанням та дотриманням законодавства», — пояснив Василь Яблонський.

Нагадаємо, український політикум неоднозначно ставиться до змін в Конституції, тому зараз відбувається переформатування у Верховній раді, зокрема, «Самопоміч» погрожує вийти з коаліції.