На Троєщині буде збудований «Парк радянської окупації»

361

Нарешті київська влада перейшла від обіцянок до діла і вже шукає місце під облаштування «Парку радянської окупації». У цьому «парку» зберуть усі пам’ятні знаки, що потрапляють під дію закону про декомунізацію.

На думку представників міської ради, існування такого парку підвищить туристичну привабливість столиці. За словами депутата Владислава Михайленка, визначитися, де має бути парк, повинні самі кияни.

Виділення ділянки розміром 4 гектари в Оболонському районі (в зеленій зоні вздовж вулиці Бережанської), яку пропонував профільний департамент, громада не підтримала. «Тому ми повинні надати альтернативу. Це може бути навіть тимчасова ділянка», – цитує газета депутата.

Відтак комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики доручила профільним департаментам вивчити можливість створення парку в Дніпровському районі (це насамперед район Троєщини), пише газета. Про строки реалізації декомунізаційного проекту Київради газета не повідомляє, але якщо взяти до уваги досвід Прибалтики, то там подібні проекти реалізовувались протягом року.

Нагадаємо, в минулому році депутати Київської міської ради підтримали створення музею радянської окупації в столиці. Тоді розглядалися три місця для майбутнього музею. Він міг з’явитися на території навколо монумента Батьківщини-матері. Також депутати розглядали територію Національного комплексу Експоцентр України (ВДНГ) і вільну територію на околиці Києва в Голосіївському районі площею 15 га, на якій можна зробити ландшафтний парк. Втім з різних причин усі ці локації для майбутнього музеї згодом відхилили.