На українському ринку нерухомості зафіксовано масове зниження цін

371

У 2015 році по всій країні, а особливо у столиці, спостерігалося зниження цін на житло. Однак вже у другій половині року зниження сповільнилося і наразі можна говорити про стабілізацію. Таку думку висловив експерт з питань нерухомості Артур Пилипчук.

На думку експерта, середній показник зниження вартості квадратних метрів становив 15% протягом року. Найбільше зниження цін спостерігалося у столиці.

“Ці 15% також нерівномірно розподілилися протягом року, перша половина року — зниження десь 10%, друга — десь 5%. Це каже про те, що ми спостерігаємо зменшення швидкості уповільнення зниження вартості житла і на підставі цього можна прогнозувати, що у 16 році ми очікуємо зупинення цього зниження. 2016 рік ми починаємо називати роком стабільності. Ми вважаємо, що це буде рік стабілізації на ринку нерухомості, тобто ціни на наш погляд повинні призупинитися”, — вважає А.Пилипчук.

На його думку, друга половина минулого року показала зростання активності на ринку житлової нерухомості — у порівнянні з першою половиною 2015 року активність зросла десь на 20 — 30%. А.Пилипчук зауважив, що зростання активності уповільнить зниження вартості і у подальшому, але водночас він не прогнозує суттєвого зростання вартості житла.

Нагадаємо, експерти вважають, що житло, а особливо новобудови, є найкращою сферою інвестування для населення.

Однак, при придбанні житла фахівці радять ретельно вивчити історію та репутацію забудовника. Наприклад, найбільший столичний забудовник “Київміськбуд” має вже понад 60-річну історію успішної реалізації проектів. А нещодавно холдинг було визнано

“Лідером будівельної галузі”, а також експерти у галузі нерухомості назвали компанію надійним забудовником на 2016 рік.