На засіданні НАЗК шукають винних у зриві системи електронного декларування

463

Щойно розпочалося засідання Національного агентства із запобігання корупції, тривають виступи сторін. На засіданні присутні представники Світового банку, ООН, Державної служби спеціального зв’язку, члени НАЗК.

«Лише 10-го серпня ми отримали доступ до програмного забезпечення системи. Як виявилося, апаратна частина системи не знаходиться у власності НАЗК. Вся інформація, що знаходиться в апаратній частині не є власністю НАЗК. Це суперечить нашим договорам – заявляє голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко.

«Відповідно вчора після двох діб роботи наші спеціалісти прийняли рішення не надавати системі атестат відповідності», – пояснив він рішення ДССЗЗІ.

Натомість, член НАЗК звинувачує Держспецзв`язок у зриві системи: «Ми проводили консультації з їх спеціалістами і нас запевняли, що все, що ми робимо – законно. І от вчора ми дізнаємося що деякі речі все-таки незаконні».

«Ви (ДССЗЗІ) нам казали, що програмний продукт може не повністю знаходитись у власності НАЗК, ви нам десять разів повторювали, що це законно», – додав він.

Наразі на засіданні НАЗК продовжується дискусія щодо зриву запуску системи електронного декларування, лунають взаємні звинувачення голови Держспецзв`язку та членів НАЗК.