Нацбанк вперше за два роки знижує облікову ставку

159

Стійка тенденція уповільнення інфляції до цільових 5% дає можливість регулятору розпочати цикл зниження облікової ставки.

Національний банк України вирішив з 26 квітня знизити облікову ставку на 0,5 п. п. – до 17,5% річних, вперше за два роки – з травня 2017 року.

«Правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку до 17,5% річних з 26 квітня 2019 року», — йдеться в матеріалах НБУ.

Зазначається, що стійка тенденція уповільнення інфляції до цілі 5% дає можливість регулятору розпочати цикл зниження облікової ставки.

У НБУ зазначили, що перешкодою для зниження інфляції може стати реалізація ризиків, серед яких посилення невизначеності в рік президентських і парламентських виборів, а також рецесія світової економіки та зниження цін на сировинних ринках, посилення геополітичної напруженості, невизначеність щодо обсягів транзиту газу через Україну до 2020 року в результаті будівництва обхідних газопроводів в Європу, ескалація військового конфлікту і нові торгові обмеження з боку Росії.

Крім того, в НБУ назвали стримуючими факторами для зниження інфляції очікуване підвищення тарифів до ринкового рівня, а також підвищення акцизів на алкогольну і тютюнову продукцію.

«Починаючи цикл зниження облікової ставки, правління зазначає, що подальші кроки залежатимуть від реалізації інфляційних ризиків і покращення інфляційних очікувань», — підкреслили в НБУ.

За інформацією регулятора, наступне засідання правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 6 червня.