Надурити країну «сліпим» трастом: Порошенко не продаватиме свій бізнес

398

Свого часу скандали зі «сліпим» трастом у Швейцарії були в італійського прем’єра Сільвіо Берлусконі, — каже економіст 51-річний Олександр Охріменко.

14 січня Петро Порошенко розповів, що корпорацією «Рошен» зараз керує «сліпий» трастовий фонд («Сліпий траст» — від англ. Blind trust. Вид довірчого управління активами. Реальний власник сліпого трасту не може визначати його політику й отримувати будь-яку інформацію про інвестиції, крім звіту про прибуток чи збитки один раз на рік. — «ГПУ»).

В економічній термінології такого поняття, як «сліпий траст» — немає, — говорить Охріменко. — Просто траст. Тобто політик декларує власність, але передає її в управління іншій структурі. «Сліпий» — бо власник має бути засекречений. У переговорах компанію чи підприємство представляє номінальний власник. Це може бути адвокатська контора, інвестиційний банк, навіть приватна особа. Отримує за це тільки комісію. Усі прибутки, активи належить власнику, який побажав бути невідомим. Він отримує всі дивіденди. Номінальний власник не може самостійно ухвалювати важливі рішення. Передача власності в траст означає, що Петро Порошенко не збирається продавати свій бізнес.