Наглядова рада призначила нового голову ПриватБанку

434

Наглядова рада ПриватБанку призначила нового голову правління фінустанови.

Наглядова рада призначила чеха Петра Крумханзла на посаду голови правління банку та подала документи до Нацбанку на його затвердження, – повідомляє Громадське з посиланням на прес-службу установи. Минулого ж місяця Мінфін докапіталізував ПриватБанк на шістнадцять мільярдів гривень.

Згідно з повідомленням видання, Крумханзль за освітою математик, володіє англійською, німецькою, російською, чеською і японською мовами, у 1989 році закінчив Карлів університет у Празі.

З 2004 по 2008 працював у чеському Raiffeisenbank операційним директором. З 2008 по 2011 — займав таку ж посаду в «Райффайзен Банку Аваль» в Україні.

З 2011 по 2013 працював у компанії Interim Management & Consulting, з 2013 по 2016 — головним операційним директором у словенській філії австрійської компанії Heta Asset Resolution.

Із травня 2016 року по сьогодні — головний операційний директор (chief operating officer) у китайському Home Credit China.

Новопризначений глава «ПриватБанку» Петр Крумханзл не має економічної або фінансової освіти й, аби він зміг очолити банк, було змінено українське законодавство.

Призначення Крумханзла главою «ПриватБанку» відбулося через 4 дні після набуття чинності закону, який дозволяє менеджерам без спеціалізованих дипломів бути керівниками українських банків. Раніше це заборонялося законом «Про банки і банківську діяльність». Тепер же, щоб очолити банк в Україні, достатньо мати будь-який диплом про вищу освіту.

Вказаний закон було схвалено президентом Петром Порошенком 3 січня. Верховна Рада ухвалила його 16 листопада. За даними видання, приблизно в той же час кандидатура Крумханзла отримала попереднє схвалення наглядової ради банку.

Як відомо, це вже не вперше, коли задля призначення певної особи на посаду змінювалося українське законодавство. Свого часу були внесені зміни до закону про прокуратуру, аби відомство зміг очолити чинний генпрокурор Юрій Луценко.