Намісник Києво-Печерської Лаври заявив, що Крим «ніколи не був українським», а УПЦ МП це ніщо інше як РПЦ

0
817
На запитання, з ким воює Україна на Сході, намісник Києво-Печерської Лаври владика Павло (Лебідь) відповів, що не був на війні, і заявив, що Крим “ніколи не був українським”

З такими твердженнями він виступив під час спілкування з громадськими активістами, які у понеділок, 8 січня 2017 року, пікетували Лавру, передає Укрінформ.

За його словами, в Україні немає “Московського патріархату”, а є “Руська православна церква”.

Також він заявив, що за часів Радянського Союзу був «бандерівцем». Хоча згодом зазначив, що його діда “вбили у 1943 році бандерівці”.

При цьому активісти з націоналістичної організації “С14” прийшли під стіни Києво-Печерської Лаври з акцією протесту, висловлюючи свою незгоду з тим, що, на їх думку, керівництво Лаври працює на ФСБ РФ.

Координатором акції був лідер “С14”, ветеран АТО Євген Карась.

“Прийшли колядувати до «сепарів» у Лавру… Цікавимося, чи покаялися грішники з ФСБ”, — написав Карась.

Він звинуватив представників Української православної церкви в корупції, співпраці з комуністами та Партією регіонів.

Під час мітингу активісти вигукували “Геть ФСБ з Лаври!” та інші лозунги.

  • Перед цим у Запоріжжі, священник Московського патріархату відмовився відспівувати померлу 2-річну дитину, через те, що вона була охрещена священником Київського патріархату. Як наслідок, за закликом блогера Юрія Гудименка багатьма містах України прокотилась акція #принесиляльку, під час якої її учасники приносили попід церкви УПЦ МП (у т.ч. до Києво-Печерської Лаври) дитячі іграшки.
  • У Запоріжжі охорона однієї з церков МП побила учасників цього флеш-мобу.
  • 7 січня невстановлені особи зайшли всередину до Свято-Троїцького кафедрального собору (інша назва — Троїцька церква) УПЦ МП у Дніпрі й звернулися до присутніх там церковнослужителів та відвідувачів зі словами осуду.
  • 8 січня у Вінниці під єпархію Московського патріархату принесли труну з написом «кубло окупантів».