Нардеп Пашинський тісно пов’язаний із фігурантом справи про крадіжку $20 млн «Ощадбанку»

656

Один із ключових фігурантів розслідування Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про незаконне присвоєння 20 млн доларів Ірина Земцова, заступниця голови правління «Ощадбанку», пов’язана з народним депутатом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським.

Про це інтернет-виданню UA1 повідомило джерело, наближене до партійного керівництва «Народного фронту».

Після призначення на посаду голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного, екс-нардепа з оточення Арсенія Яценюка, банк потрапив у сферу впливу «Народного фронту». І заступник голови фракції НФ в парламенті Сергій Пашинський наполегливо рекомендував Земцову для роботи в банку.

За однією з версій, саме близьке знайомство з нардепом дозволило Земцовій всього через кілька годин після арешту 26 жовтня вийти із СІЗО під заставу в 7 млн гривень, хоча слідчі просили заставу в 50 млн гривень з урахуванням того, що мова йде про збитки в 160 млн гривень.

У минулому Пашинського і Земцову пов’язує робота в одних і тих же структурах: наприкінці дев’яностих обидва працювали в банку «Україна», а після цього обіймали посади в «Ощадбанку», з якого Пашинського звільнили і в 2002 році відкрили кримінальну справу про розтрату 3,9 млн доларів та 1,7 млн гривень.

З 2014 року Пашинський задіяв Земцову в роботі парламентського комітету з нацбезпеки і оборони, який він очолює. Земцова безпосередньо займалася виділенням «Ощадбанком» державних гарантій для підприємств держконцерну «Укроборонпром», коли главою його наглядової ради був Сергій Пашинський.

Після його звільнення з цієї посади у 2016 році, ГПУ спільно з СБУ почали розслідування про виведення в тінь близько 300 млн гривень.

Одночасно з цим парламентський комітет з питань запобігання та протидії корупції вимагав створити слідчу комісію ВРУ для розслідування зловживань у державному оборонному концерні, яким керував Пашинський.

Нагадаємо, прізвище Пашинського фігурує в найбільших скандалах, пов’язаних з фінансуванням оборонного комплексу.

Серед останніх найбільш резонансних справ – поставки старих бронемашин під виглядом нових на мільйони євро.

А також можливі зловживання при виробництві мінометів «Молот», ідейним натхненником яких був нардеп Сергій Пашинський.