Нардепи з БПП фактично хочуть саджати журналістів за критику влади – НСЖУ

1448

Національна спілка журналістів України закликає бойкотувати проект закону №9306 про кримінальну відповідальність за наклеп.

Про це написав голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в Facebook.

«БПП «привітала» журналістів з Днем Свободи! 5 років в’язниці!!!!! Саме стільки можуть сидіти по тюрмах журналісти, які публікуватимуть «наклепницькі» матеріали. Така законодавча ініціатива зареєстрована трьома депутатами БПП – панами Миколою Паламарчуком, Артуром Палатним та Олегом Велікіним (№9306, проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп)», – зазначив голова НСЖУ.

За його словами, знову мова йде про заборону на професію, про криміналізацію наклепу, проти чого громадськість вже активно протестувала у 2012-му році.

«І саме під тиском ЗМІ та суспільства Віктор Янукович не пішов на протягування у парламенті ініціативи саджати за наклеп», – написав Томіленко.

Він додав, що фактично депутати з БПП закликають саджати журналістів за критику влади, «бо для них і розслідування журналістські, і дошкульні коментарі – це ж все наклеп».

«В жодній цивілізованій країні такого немає! НСЖУ закликає бойкотувати проект 9306, авторами якого є генерал-лейтенант міліції Микола Паламарчук (до речі, його екс-помічника арештували у справі Гандзюк), віце-президент Федерації боксу Києва Артур Палатний і екс-керівник ТОВ «Київторгсервіс» Олег Велікін. Панове депутати, не втручайтеся в діяльність засобів масової інформації!», – заявив голова НСЖУ.