Нардепів Лещенка і Найєма хочуть витурити з фракції «БПП»

374

Журналісти та депутати Мустафа Найєм і Сергій Лещенко не можуть перебувати у фракції Блоку Петра Порошенка, продовжуючи критикувати діяльність цієї політичної структури.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці висловив народний депутат від Радикальної Партії Олега Ляшка, перший заступник голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук.

“Вони постійно критикують фракцію БПП, але залишаються її членами.

Зараз, коли рішенням з’їзду позбавляють депутатських повноважень обраних за списком БПП народних депутатів Єгора Фірсова і Миколу Томенка, які напередодні покинули фракцію БПП через корупційні дії її окремих членів, коли в знак протесту проти позбавлення депутатських мандатів колег фракцію БПП полишає Віталій Чепинога, то Найєм і Лєщенко теж мають визначитись, де вони і з ким вони”, – написав Мосійчук.

Депутат переконаний, що Найєм і Лєщенко таки вийдуть з БПП, продемонструвавши європейську політичну культуру і солідарність з колегами-антикорупціонерами.

“У той же час, більшість народних депутатів вважає, що Найєм і Лєщенко фракцію БПП не покинуть, так як їм не дозволять це зробити їхні спонсори, серед яких, як відомо, числиться російський олігарх Григоришин”, – додав Ігор Мосійчук.

Як відомо, 25 березня з’їзд партії БПП “Солідарність” ухвалив рішення відібрати депутатський мандат у Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли з фракції БПП. Окрім того, на з’їзді БПП виключив зі свого виборчого списку депутатів, “які не беруть участі у партійній діяльності”.

Як заявив народний депутат з фракції БПП Мустафа Найєм, рішення БПП про позбавлення депутатського мандата Фірсова та Томенка, які вийшли з фракції, є незаконним.

Лідер фракції БПП Юрій Луценко заявив, що єдиний шлях для Томенка та Фірсова уникнути процедури позбавлення мандату – заява про повернення у фракцію “Блок Петра Порошенка”.

При цьому Луценко назвав Томенка та Фірсова “тушками”, місце яких – у випадку відсутності їхнього повернення у фракцію – займуть Олександр Бригинець та Дмитро Білоцерковець.