«Народ почують!» — реформи Міністерства інформаційної політики

391

На брифінгу радник Міністра інформаційної політики України Аліна Фролова розповіла, що отримають українці від реформ.

«Реформа державних комунікацій є важливою. Це має бути організований інформаційний потік від держави до суспільства. Відсутність діалогу між владою та народом призводить до нерозуміння дій уряду з боку населення, та провокує політичну нестабільність. Треба привчати політиків, що комунікація є такою ж невід’ємною їхньою функцією, які і інші професійні складові. Реформа державних комунікацій, яка була підтримана урядом на минулому засіданні, саме спрямована на донесення інформації від суспільства до влади, і впливатиме на прийняття рішень. А також оприлюднюватимуться звіти з приводу того, які приймаються рішення і куди рухається держава», — розповіла Аліна Фролова.

Другий фактор  — надання можливості політикам, міністрам розумно використовувати існуючу систему, розвести політичну і неполітичну складові в державних комунікаціях.

Головним у реформі є те, що відбуватиметься замір суспільної думки, проводитиметься моніторинг ставлення до певних питань, створення суспільних обговорень. Комунікаційна функція має бути профільною для кожного Міністерства. Також відбудеться розділення стратегічних та виконавчих функцій.

«Операційною функцію реформованого офісу інформаційної політики буде зв’язок зі ЗМІ, вирішення кризових ситуацій, поширення новин, пов’язаних з плануванням заходів. Головною функцією буде оприлюднення інформації, бо жодна реформа в країні не повинна проводитися без консультації з населенням. Схема: поширення інформації про реформу, визначення ставлення народу до реформи, виявлення якої саме інформації недостатньо щодо нововведень і лише тоді плануватимуться реформи з корективами», — додала радник Міністерства інформаційної політики, Іветта Делікатна.

Нагадаємо, основна функція Міністерства інформаційної політики це не піар будь-якого міністерства, а розробка інформаційної політики, стимуляція розвитку інформаційного суспільства.