NASA оприлюднило знімок лабіринту Ночі на Марсі

251

На знімку показано вміст мінералу ярозита в східній частині найбільшого лабіринту Марса

NASA показало знімок одного з регіонів лабіринту Ночі на Марсі, зроблений 24 листопада 2015 року науковим інструментом HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) орбітальної станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter).

На знімку cинім кольором показано вміст мінералу ярозита в східній частині найбільшого лабіринту Марса, що представляє собою комплекс пересічних каньйонів довжиною до 1,2 тис. км. На Землі ярозит — мінерал з сульфату калію і заліза — виявлений в вулканічних районах.

На Червоній планеті він вперше виявлений на плато Меридіана. Наявні дані вказують на його широке поширення на планеті. Його наявність є свідченням вулканічної активності і підвищеної кислотності середовища, що мала місце в минулому на Марсі. Відомо, що орбітальний марсіанський апарат MRO був запущений до Марса в 2005 році, а в 2006-му досяг Червоної планети. У 2008-му його основна місія підійшла до кінця, але NASA продовжило роботу зонда. Крім зйомки поверхні планети, апарат бере участь у передачі сигналів на Землю з марсоходів.