Наталії Яресько пропонують зайняти прем`єрське крісло

538

Україна має шанс вийти з політичної кризи при умові формування технократичного уряду.

Про це заявив глава Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус, який подав у відставку через тиск.

«Тільки повністю технократичний уряд здатний, звичайно, з допомогою гарантій президента і коаліції, посунути нас на зовсім інший рівень прогресу і стандартів життя… Я запропонував кандидатуру Наталії Яресько з умовою, що новий прем’єр сама може набирати міністрів з повною свободою вибору», — сказав він в інтерв’ю Associated Press.

Абромавичус додав, що на рівень заступника міністра і вище необхідно призначити лише тих, хто не був в уряді до Майдану.

«Давайте використаємо ситуацію, коли є можливість повного перезавантаження і призначимо нового керівника ГПУ», — додав міністр.

За його словами, проблема полягає не лише в конкретних людей, хоча таких людей дуже багато і «від імен нікуди не дінешся».

Зокрема, Абромавичус виступив за відхід з політики Ігоря Кононенка — одного з лідерів пропрезидентського «Блоку Петра Порошенка» і давнього бізнес-партнера глави держави.

Глава МЕРТ наголосив, що необхідно провести кардинальну реформу самого Кабінету міністрів.

«В уряді не створені умови для ефективної роботи технократів. Система застаріла, вона забюрократизована, складна. Я запропонував закрити міністерство Кабміну: історично багато бізнесів та олігархічні структури позасовували туди своїх людей і лобіюють», — пояснив він, навівши як позитивні приклади Канаду та Словаччину.

За його словами, апарат секретаріату Кабміну бойкотує і саботує ініціативи міністерств, в ньому побудована практично паралельна структура до міністерств, а замість нього необхідно створити ефективний офіс прем’єра з 30-50 людей.

Абромавичус зазначив, що робота Кабміну неефективна через сотні дрібних питань, що виносяться на його обговорення, аж до «передання Skoda 1988 року від ФДМ Черкаської облдержадміністрації», а також відсутність чіткого поділу повноважень з Адміністрацією президента.

Глава Мінекономрозвитку повідомив, що на зустрічі з прем’єром і міністрами 4 лютого всі визнали, що сформована ситуація — це холодний душ і можливість дуже серйозних системних змін.

Як відомо, у середу, 3 лютого, міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку.

Однією з головних причин він назвав тиск і корупційну діяльність з боку Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечує.