НАТО і ЄС самі винні, що українці не хочуть вступати

519

Під час умовного референдуму, щодо вступу в ЄС, на 7 % впало бажання українців євроінтегруватися. У минулому році показник становив 62% серед 2000 респондентів, нині скоротився до 55% серед опитаних.

Також зменшилося бажання серед українців вступати в НАТО.

«Тут варто робити ставку на соціологічну похибку. Бо 2-3% мінімум, а якщо говорити про більші цифри, то ми маємо досить стабільний варіант, бо понад 50 % людей підтримує вступ. Близько 50% опитаних погоджуються вступати до НАТО», — прокоментував надзвичайний і повноважений посол Ігор Осташ.

Як зазначив експерт, такий показник нині, бо люди втомлюються чекати від обіцянок, що скоро буде безвізовий режим і подібні зміни.

«Вчора Єврокомісар заявив, що десь в середині літа Україна може очікувати на законодавче подання, щодо безвізового режиму. Але поки що українці не відчувають тих реальних переваг, їх не можна пощупати, не можна відчути тим же безвізовим режимом», підкреслив Ігор Осташ.

Посол зазначив, що позиції українців щодо НАТО змінилися через послаблення інформаційної роботи. Все менше відчувається робота інформаційних центрів.

«У нас зараз єдина можливість стабілізувати ситуацію в середині країні, це вихід в цій «парасольці» НАТО. Тут певною мірою йде інформаційна війна. Бо дуже потужно працює російський інформаційний рупор», — зазначив експерт.