НАТО не збирається поступатися принципами в обмін на співпрацю з Росією

266

У Північноатлантичному альянсі не підтримують «прохання» Росії скасувати санкції в обмін на можливу співпрацю у сфері протидії тероризму.

Про це у четвер заявив заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу на спільній прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте.

Росія також порушує питання про те, що ми повинні співпрацювати проти тероризму та припинити наші заходи, вжиті у відповідь на агресію проти України. Ми не збираємося робити жодних послаблень. Росія цією агресією порушила базові принципи європейської безпекової системи. І навіть якщо ми могли би більше співпрацювати проти тероризму, ми не збираємося відмовлятися від нашої твердої відповіді на цю агресію та незаконну анексію Криму зокрема, — наголосив Вершбоу.

Він також зазначив, що у НАТО існує багато запитань до Росії — чи дійсно вона готова боротись з тероризмом.

Перше, що ми запитуємо після інтервенції Росії до Сирії: чи справді Росія бореться проти того самого ворога («Ісламської держави», — «24»), адже, як видається, метою російського втручання було більше підтримати режим Асада, але не виступити проти «Ісламської держави», — сказав Вершбоу.

До слова, раніше Вербшоу заявив, що з Росією треба розмовляти з позиції сили.