НАТО та ЄС засудили теракт в Анкарі

277

Генсек НАТО, керівництво ЄС та лідери держав-членів засудили теракт на автобусній зупинці в Анкарі.

«Висловлюю свої найглибші співчуття родичам і близьким жертв, а також народу Туреччині», – йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга, розміщеній на сайті Альянсу.

За його словами, не може бути жодного виправдання подібним актам насильства.

«Усі союзники Туреччини виражають солідарність з нею і готовність боротися з тероризмом в усіх його формах», – заявив Столтенберг.

Свої співчуття народу Туреччини висловили і керівники Євросоюзу.

«Європейський союз буде і надалі підтримувати всіх тих, хто страждає від такого насильства. Ми підтверджуємо нашу тверду прихильність подальшій активізації міжнародної співпраці в боротьбі з глобальною загрозою тероризму», – йдеться у заяві високого представника ЄС з зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні та єврокомісара з політики сусідства і переговорів про розширення Йоганеса Гана.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, якого цитує агенція Anadolu, заявив що теракт було скоєно проти цінностей Європи.

Міністр Британії у справах Європи Девід Лідінгтон також висловив співчуття родинам загиблих в Анкарі. «Британія підтримує Туреччину перед лицем тероризму», – заявив він.

Президент Франції Франсуа Олланд також засудив теракт.

«Президент звертається до турецького народу, щоб висловити солідарність після жахливої атаки в центрі Анкари. Франція на боці Туреччини продовжуватиме боротьбу проти тероризму, який всюди завдає ударів», – йдеться у заяві Єлисейського палацу.

Свої співчуття висловив і Президент України Петро Порошенко, який заявив про підтримку народу Туреччини.

«В шоці від ще однієї жахливої атаки в Анкарі. Терор не може бути виправданий, а повинен бути справедливо засуджений. Україна виступає з Туреччиною та її народом!», – заявив він.

Нагадаємо, У Анкарі 13 березня пролунав потужний вибух, в результаті якого загинуло щонайменше 34 особи. Вибух у центрі столиці Туреччини спричинила бомба, яка була закладена в автомобіль.