Нацбанк прогнозує спад рівня інфляції на кінець 2016 року

286

Національний банк України очікує на уповільнення споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2016 року. Такі прогнози відповідають цілям монетарної політики Національного банку.

Про це йдеться в «Інфляційному звіті» (січень 2016 року), – повідомляє НБУ.

«Стримуватимуть інфляцію низькі світові ціни на продовольство в умовах обмежених експортних можливостей, подальше зниження інфляційних очікувань та затухання девальваційних ефектів. Підвищення адміністративно регульованих тарифів все ще продовжуватиме впливати на інфляцію, однак цей ефект буде не таким суттєвим, як у 2015 році», – йдеться у повідомленні.

Вагомим чинником дезінфляційного процесу називається стриманий сукупний попит. «Хоча попередні оцінки Національного банку щодо проходження дна падіння в першій половині 2015 року підтвердилися, відновлення економічної активності відбувається повільно. За підсумками 2015 року зниження реального ВВП оцінено на рівні близько 10.5%», – повідомляє прес-служба НБУ.

«У 2016 році економіка відновить зростання за результатам року, але воно буде менш значне, ніж очікувалось у попередньому «Інфляційному звіті». Національний банк переглянув прогноз зростання реального ВВП у поточному році з 2.4% до 1.1%», – зазначається у повідомленні.